Select Page

آرشیو اخبار

انحطاط تمدن اسلامی نتیجه عدم حضور قرائت اهل بیت در نظام اندیشه ای آن است

نوزدهمین قسمت از برنامه ضیافت سه شنبه شب 14 خردادماه 98 از شبکه چهار سیما روی آنتن رفت. موضوع این برنامه « قرآن و سلوک فرهنگی مسلمانان » بود که با اجرا و سردبیری مالک شجاعی، عضو هیات علمی پژوهشکده علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و با حضور مجدد حجت الاسلام والمسلمین محسن الویری رئیس میز تمدن اسلامی قطب های فکری و فرهنگی و عضو هیات علمی دانشگاه باقرالعلوم برگزار شد.

ادامه خبر

انسان متقی متمدن است/فهم تمدنی مهجوریت زدایی از قرآن است

حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله بابایی گفت: انسان متقی متمدن است نه یک انسان متعصب مذهبی بدون اینکه نقش مدنی خود را درست ایفا کند، نیست؛ بلکه انسانی است که تقوا را به صورت حرفه ای فرا می گیرد و از آن استفاده می کند.

ادامه خبر

نقش حوزه و روحانیت نسبت به بیانیه گام دوم انقلاب

رئیس قطب نظام سیاسی و اجتماعی اسلام و ایران گفت: بخش عمده مخاطبین پیام بیانیه گام دوم انقلاب، جوانان متعهد حوزوی هستند و بخش قابل توجهی از این مخاطبین قابلیت کار میدانیِ فرهنگ سازی و تبلیغی ترویجی دارند و باید حوزه را نسبت به این ظلع بازتعریف کنیم

ادامه خبر

نگاه مسأله محوری از اولویت های پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی است

رییـس مرکـز همـکاری هـای علمـی و بیـن المللـی پژوهشـگاه علـوم و فرهنـگ اسـلامی گفـت: نـگاه مسـأله محـوری و انتخـاب موضوعـات مـورد نیاز جامعـه، از اولویـت هـای پژوهشـکده هـا و مرا کـز ایـن پژوهشـگاه اسـت.

ادامه خبر

بخش زیادی از مشکلات اقتصادی کشور ریشه در باور مسئولان دارد/ FATF سازمان‌دهی جدید اداره جهان به رهبری آمریکا است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در قضیه تحریم‌ها اگر مردم باشند آمریکا را دور می‌زنند اما اگر دولت‌ها باشند آب را به برجام و حل مشکل گوشت یخی را به FATF گره می‌زنند.

ادامه خبر

مؤلفه های سبک زندگی در تمدن تراز اسلامی

نشست ششم از سلسله نشست های میز تخصصی تمدن اسلامی با موضوع «مؤلفه های سبک زندگی در تمدن تراز اسلامی» به همت دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان و با همکاری گروه فرهنگی تبلیغی جبهه اندیشه ورزی انقلاب اسلامی برگزار می شود.

ادامه خبر

دومین پیش نشست عدالت به همت پژوهشکده تاریخ و سیره اهل بیت(ع) برگزار شد

مسئول کارگروه عدالت میز مسائل اجتماعی اسلام و ایران گفت: با دعوت از نویسنده كتاب مناسبات اهل بيت عليهم‌السلام با ايرانيان در موضوع عدالت نزد اشراف یا عدالت در امارت شرفا بحث و گفتوگو شد.

ادامه خبر

نشست علمی «نظریه پیوستگی انقلاب اسلامی حلقه وصل تمدن گذشته و آینده ی اسلام»

از سلسله نشست های میز تخصصی تمدن اسلامی، نشست علمی «نظریه پیوستگی انقلاب اسلامی حلقه وصل تمدن گذشته و آینده ی اسلام» توسط دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با همکاری گروه فرهنگی تبلیغی جبهه اندیشه ورزی انقلاب اسلامی برگزار می شود.

ادامه خبر

سومین نشست تمدن اندیشی طلاب در اصفهان برگزار می شود

دبیر میز تمدن اسلامی در قطب نظام سیاسی و اجتماعی اسلام و ایران اعلام کرد: نشست تمدن اندیشی طلاب با موضوع کارآمدی و تمدن سازی انقلاب اسلامی، افسانه یا واقعیت؟! در اصفهان، سالن همایش های خانه بیداری برگزار می شود.

ادامه خبر

بررسی نظریه دموکراسی در دیدگاه اسلام و تفاوت آن با لیبرالیزم

دومین دوره کارگاهی دانش افزایی ولایت فقیه ویژه اساتید علوم عقلی و فقه و اصول که یکی از کلان برنامه های میز نظام سیاسی جمهوری اسلامی در قطب نظام سیاسی و اجتماعی اسلام و ایران است، با مشارکت حوزه علمیه خراسان، اداره فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی و پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، گروه حکمت و کلام جدید پژوهشکده اسلام تمدنی در مدرسه علمیه سلیمانیه مشهد برگزار شد.

ادامه خبر

استقرار فقه؛ پیش‌نیاز ایجاد تمدن اسلامی

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: دستیابی به تمدن نوین اسلامی از رهگذر استقرار فقه در جامعه ممکن می‌شود و فقه برای اینکه بتواند در جامعه مستقر شود، نیازمند تدوین نظام‌واره‌هایی در ابعاد مختلف و تبدیل آنها به نظریه است.

ادامه خبر
Loading
12>>>

تصویر روز

صوت هفته

تلاوت جزء سی

قرآن کریم

ویدئوهای متنخب

Loading...
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما