Select Page

بررسی کلان پروژه «فقه هنر» در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی

رئیس پژوهشکده فقه و حقوق پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: اولویت های فعالیت های پژوهشکده فقه و حقوق در ارتباط با قطب اخلاق، خانواده و سبک زندگی در حوزه مباحث «فقه هنر» خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی، دویست و دوازدهمین جلسه شورای مدیران پژوهشکده فقه و حقوق پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی با حضور اعضای قطب اخلاق، خانواده و سبک زندگی این دفتر برگزار شد.

در این جلسه، نسبت به آخرین وضعیت پروژه های پژوهشکده فقه و حقوق پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی در ارتباط با قطب اخلاق، خانواده و سبک زندگی بحث و تصمیم ‌گیری شد.

از میان پروژه های این پژوهشکده، ۱۱ پروژه به سفارش این قطب در حال انجام است که پروژه های«بررسی حکم تولید فیلم، تئاتر، انیمیشن و عروسک گردانی در نقش معصومان در فقه امامیه»، «قواعد فقه مصرف فرهنگی»، «نظام موضوعات، اولویت ها و اهداف پژوهش در فقه بازی های رایانه ای»، «تطبیق قواعد فقهی در فقه هنر» و«قاعده نیت و تطبیقات آن در مصرف فرهنگی فضای مجازی» به میز سبک زندگی اسلامی و پروژه های «بررسی حکم فقهی مفاهیم و مصادیق نزدیک به دروغ»، «مطالعه بسترهای فقهی اقدامات صوری بانک ها در خصوص شرعی سازی اعطای تسهیلات و سپرده گذاری»، «مرتبه سنجی حرمت کذب در مقایسه با سایر احکام» و «موضوعات و احکام مستحدثه فقهی در مورد دروغ» به میز تخصصی اخلاق و پروژه های «بررسی فقهی معاشرت به معروف در حقوق خانواده» و «بررسی فقهی حقوقی مشاوره خانواده» به میز تخصصی تحکیم نظام خانواده اختصاص دارد.

در جلسه، حجت الاسلام والمسلمین سیف الله صرامی «رئیس پژوهشکده فقه و حقوق پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی» اظهار داشت: اولویت فعالیت ‌های بعدی پژوهشکده فقه و حقوق در ارتباط با این قطب در حوزه مباحث «فقه هنر» خواهد بود.
بيشتر

تصویر روز

صوت هفته

تلاوت جزء سی

قرآن کریم

ویدئوهای متنخب

Loading...
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)


مجری سایت : شرکت سیگما